A tánc és Én.

"A tánc közben Te vagy a lényeg,mert az lehetsz aki vagy. A tánc a lélek nyelve és nincsenek benne szabályok. A tánc az amiből sohasem elég!"

Hastánc története.

A világ egyik legősibb és legnőiesebb tánca. Sokan úgy vélik, hogy csak nők táncolhatják,de számos élő példa bizonyítja, hogy milyen sok ma is fellépő férfi táncos mutatja be tehetségét, ezekben a körökben.A hastánc arab kifejezése: raqs sharqi, amely magyarul a kelet táncát jelenti.Az első dolog, amit egy kezdő hastáncosnő megnéz az interneten, az az angol belly dance kifejezés, vagyis hastánc.Aztán, hogy közeleb megismerkedjen vele elkezd szörfözni a világhálón, és elismerően rácsodálkozik ennek a műfajnak a világára.

Az ókori világban,ünnepek alkalmával, a fiatal szűzek szertartásszerűen a templomokban táncoltak az Isteneknek.Ezek a lányok megbecsült tagjai voltak a társadalomnak és kiváltságokat élvezhettek.

Egyiptomban, termékenységi táncként alakult ki.Tőrzsi szokások szerint, a szűlő nőt körbevették és különböző csipőmozdulatokat mutatva segítették, hogyan segítsen magán a vajúdó asszony.Mivel az arab nők, (sok helyen a mai napig is) nem mutatkozhattak idegen férfiak társaságban, maguk között, egymás szórakoztatására táncoltak. Majd később kialakult a csoportos tánc megjelenése, akik különböző társadalmi összejöveteleken szórakoztatták, közönségüket. Még itt is szertartásszerűen adták elő táncaikat. Mozdulataikkal imitálták az életük hétköznapjait körülvevő történeteket, mint a földmüvelés, betakarítás, de huncut,vidám történeteket is előadtak, a nő és férfi kapcsolatokról.Az oly gyakran emlegetett  háremlányokat, tanították, felkészítették a tánc művészetére.Mindemellett illett tudniuk az etikettet, amellyet uruk felé voltak köteles betartani,megtanultak hangszeren játszani.

A középkorban jelentek meg a ghawazzee, azaz cigányok népcsoportja, akik szórakoztatták az embereket. Vándorlásaik során, kb. i.sz.1000 körül indultak el Indiából és érintették,Perzsiát,Egyiptomot,Törökországot,Spanyolországot és persze a későbbiekben szerte a világot. Ezáltal terjesztették és vitték magukkal ezt a táncot, amit ujabb ritmusokkal és mozdulatokkal ruháztak fel.

Majd 1983-ban az első chicagói világkiállításon jelent meg az első keleti táncos, amely mind a mai napig meghatározta és lázba hozta a hölgyek népes táborát, és mind a mai napig egyre többen próbálják ki, az egész világon.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 4
Heti: 25
Havi: 146
Össz.: 44 352

Látogatottság növelés
Oldal: Hastánc története.
A tánc és Én. - © 2008 - 2024 - a-tanc-es-en.hupont.hu

A HuPont.hu egyszerűvé teszi a weblapkészítés minden lépését! Itt lehetséges a weblapkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »